
Svatební web snadno a rychle: co by na něm nemělo chybět?
Obsah
Svatební web: Proč ho má každý a vy byste měli taky? Jak svatební web vytvořit Jaký nástroj pro tvorbu webu si vybrat? Website Builder: Rychlé a snadné řešení WordPress s AI: Více možností, větší kontrola Jak svatební stránky sdílet Co by měl svatební web obsahovat 1. Krátký úvod a nejdůležitější informace – kdo, kdy a kde 2. Váš příběh 3. Praktické informace o svatebním dni 4. Časté dotazy aneb FAQ 5. Informace o svatebních darech 6. RSVP aneb potvrzení účasti Vytvořte si svatební web klidně hnedTetička neřekla novomanželům o své dietě a bratranec zapomněl na dress code ze svatební pozvánky a přišel v šusťácích. Těmto i dalším svatebním failům se vyhnete tím, že si zřídíte svatební web, na kterém se hosté dozví vše důležité o vašem velkém dni. A ještě u toho zamáčknou nějakou tu slzičku dojetí. Vytvořit svatební web zvládne každý! Podívejte se, co na něm nesmí chybět, a co budete potřebovat k jeho tvorbě.
Svatební web: Proč ho má každý a vy byste měli taky?
Svatební weby slouží k tomu, abyste hosty na jednom místě informovali o všem, co potřebují vědět o vašem velkém dni. Svatebčané díky webu nemusí hledat čas, místo obřadu a další pokyny v e-mailech nebo papírových pozvánkách. Vše najdou přehledně na jedné webové stránce.
Výhodou také je, že na svatebním webu vám hosté můžou třeba přes interaktivní formulář potvrdit účast, dát vědět, zda přijdou s doprovodem, jestli mají diety, o kterých by měl vědět catering a další.
Zpětně vám pak svatební web poslouží jako hezká vzpomínka. Můžete na něj také nahrát fotky ze svatby, aby si je hosté mohli kdykoliv prohlédnout.
Jak svatební web vytvořit
K vytvoření svatebního webu nepotřebujete programátorský um ani není potřeba na webu začít pracovat rok dopředu. Existuje spousta jednoduchých online nástrojů pro tvorbu webu, ve kterém si svatební web vytvoří kdokoliv – klidně za jedno odpoledne.
Spousta těchto nástrojů má pro svatební weby už předpřipravené šablony, a to i díky umělé inteligenci, která je součástí. Vy pak už jen do šablony vložíte vlastní texty, fotky a případně si prvky na stránce přeskládáte jednoduchou drag-and-drop metodou (prvky přesouváte kurzorem myši podobně, jako když přesouváte ikony na ploše). Také můžete na web vložit další předchystané prvky jako například interaktivní formulář.
Jaký nástroj pro tvorbu webu si vybrat?
Website Builder: Rychlé a snadné řešení
Pokud chcete web bez složitostí, náš Website Builder je ideální volba. Stačí zadat pár informací a systém vám web rovnou připraví. Pro tvorbu svatebního webu vám bohatě vystačí nejlevnější verze nástroje Small.
Web v něm vytvoříte výše popsaným způsobem a díky přehlednému rozhraní to zvládnete, i když nejste úplně technický typ. Web si vytvoříte zdarma během 14denní zkušební verze, a když s ním budete spokojení, můžete si ho nechat. Stát vás to bude jen pár desítek korun měsíčně.
✔️ Výhody
- Hotovo za pár minut – žádná instalace ani složité nastavování
- Jednoduché úpravy – přetáhnete texty a fotky, žádné kódování
- Žádné technické starosti – hosting je součástí, nemusíte ho kupovat zvlášť
- Ideální pro ty, kdo chtějí web rychle a bez námahy
❌ Co vám může chybět?
- Design a funkce jsou omezené na to, co má Website Builder zabudované v základním nastavení
- Web nejde snadno přenést jinam
Doporučení: Pokud chcete rychlé, snadné řešení bez technických zádrhelů, Website Builder je nejlepší volba.


WordPress s AI: Více možností, větší kontrola
Chcete web, který bude originální a můžete ho upravit podle sebe? WordPress s AI může být lepší volbou. AI vám pomůže vytvořit základ webu, ale finální úpravy jsou na vás.
Jak to funguje? Koupíte si jakýkoliv balíček hostingu a pak přes naši administraci nainstalujete variantu WordPressu s AI. O této vychytávce jsme psali už tady nebo tady. I v tomto případě si můžete napřed vyzkoušet demo na 14 dní zdarma, ale doporučujeme ho použít opravdu jen na otestování. Demo se totiž po dvou týdnech smaže.
✔️ Výhody
- Široké možnosti úprav – můžete přidávat pluginy, různorodé formuláře atd.
- Vhodný pro budoucí rozvoj webu – například, po svatbě můžete web přetvořit na rodinný blog, galerii fotek, nebo místo pro sdílení svatebních videí
- AI pomůže se startem – vytvoří návrh webu na základě vašeho zadání
- Ideální pro ty, kdo chtějí web přizpůsobit na míru
❌ Na co myslet?
- WordPress vyžaduje pravidelnou údržbu, jako jsou aktualizace pluginů a zabezpečení webu
- Pokud chcete přidávat pluginy a další funkcionality, nastavení zabere trochu víc času
- I když WordPress nabízí spoustu šablon a možností, pro některé pokročilejší úpravy (např. úpravy kódu) může být potřeba konzultace s odborníkem
Doporučení: Pokud vám nevadí věnovat webu trochu více času a chcete plnou kontrolu nad vzhledem i funkcemi, WordPress s AI je pro vás lepší volba.

Jak svatební stránky sdílet
Pokud chcete, aby vaši rodinu a přátele bylo snadné nasměrovat na váš svatební web, tady je pár tipů, jak ho sdílet:
- E-mailová kampaň – Pokud máte víc informací, které chcete sdílet (např. detaily o programu svatby), můžete nastavit e-mailovou kampaň, která pravidelně rozesílá odkazy na váš web.
- Pošlete odkaz – Nejjednodušší způsob je poslat přímý odkaz na web. Můžete to udělat e-mailem, přes WhatsApp nebo Messenger. A nezapomeňte ho přidat i na pozvánky!
- QR kód – Natiskněte na pozvánky QR kód, který hosté snadno naskenují mobilem a přímo se dostanou na váš web. Super rychlé a pohodlné.
- Sdílejte na sociálních médiích – Pokud máte svůj svatební web připravený, proč o něm neinformovat širší okruh přátel na Facebooku nebo Instagramu? Stačí jednoduše sdílet odkaz.
- Vytvořte svatební hashtag – Pokud chcete, aby hosté sdíleli fotky a zážitky, vytvořte speciální hashtag. Budete mít všechny vzpomínky na jednom místě, a každý tak snadno najde vaše fotky na sociálních sítích.
Co by měl svatební web obsahovat
Aby hosté našli na svatebním webu vše, co potřebují, projdeme s vámi ideální strukturu svatebního webu a všechny prvky, které by správný svatební web měl mít.
Při tvorbě svatebního webu si často vystačíte s takzvaným one pagerem, tedy webem, který obsahuje pouze jednu stránku. Výhodou je, že hosté najdou všechny informace bez překlikávání mezi stránkami – a tím pádem nic nepřehlédnou.
1. Krátký úvod a nejdůležitější informace – kdo, kdy a kde
Obsah webu zahajte titulkem, ze kterého návštěvníci poznají, na jaké stránce se ocitli. Například „Katka a Jindra se budou brát“ nebo „Vítejte na svatebním webu Katky a Jindry“.
Hned pod titulkem uveďte nejdůležitější informace, tedy:
- datum,
- čas
- a místo svatby.
Můžete přidat také okno s odpočtem, které bude v reálném čase ukazovat, kolik dní a hodin do vaší svatby zbývá.
2. Váš příběh
Pro navození správné svatební atmosféry sepište na úvod krátký příběh o vás. Například, jak jste se poznali, jak proběhla žádost o ruku nebo co na sobě máte nejraději.
K příběhu přidejte pár společných fotek. Můžete si nechat udělat párové fotky přímo pro tento účel, ale bohatě postačí, když vložíte několik společných fotek, které jste během svého vztahu pořídili. Věřte, že tím návštěvníkům webu vykouzlíte úsměv na rtech.
3. Praktické informace o svatebním dni
Nyní je čas na to, co bude vaše hosty zajímat nejvíc, tedy praktické informace. Na svatebním webu uveďte:
- harmonogram dne (tedy čas obřadu, oběda, večerní zábavy apod.),
- přesné adresy místa nebo míst, kde se bude svatba konat (ideálně vložte také mapku nebo odkazy na Mapy.cz či Google Maps),
- pokyny, jak se mohou hosté na místo dopravit, a možnosti ubytování,
- doporučení, co si vzít s sebou (například u venkovní svatby vhodnou obuv)
- a kontakt na člověka, na kterého se můžou obrátit v případě dotazů nebo třeba potíží během cesty (často je to svědek nebo svatební koordinátor).
Informace doplňte fotkami, například z místa obřadu nebo ubytování.
4. Časté dotazy aneb FAQ
Samostatně můžete vložit sekci s nejčastějšími dotazy svatebních hostů a odpověďmi na ně. Jestliže pořádáte svou první svatbu, pravděpodobně ještě nevíte, co všechno hosty zajímá. Zkuste proto odpovědět alespoň na tyto otázky:
- Jaký je dresscode?
- Mohu na svatbu přivést partnera nebo děti?
- Budou na místě možnosti stravování pro vegetariány, dietáře, děti?
- Jaký je záložní plán v případě nepříznivého počasí?
Po dokončení svatebního webu ho nejprve pošlete na zkoušku několika hostům a ptejte se jich, co dalšího je o svatbě zajímá a nenašli pro to na webu odpověď. Odpovědi na tyto otázky pak doplňte, než odkaz na web odešlete všem ostatním.
5. Informace o svatebních darech
Máte-li speciální přání ohledně svatebních darů, nezapomeňte to na webu uvést.
Vložte informace o tom, jaký typ darů preferujete, nebo rovnou vložte odkaz na tabulku, se svým seznamem vysněných darů. Hosté se u jednotlivých darů označí, aby ostatní věděli, co už vám bude kupovat někdo jiný.
Svůj svatební wishlist vytvoříte:
- jednoduše pomocí online sdílené tabulky,
- ve speciálním nástroji na tvorbu wishlistů,
- případně některé e-shopy umožňují vytvořit wishlist z produktů, které nabízí.
6. RSVP aneb potvrzení účasti
Na konec můžete přidat interaktivní formulář, pomocí kterého vám hosté potvrdí svou účast a zároveň předají informace, které od nich potřebujete vědět. Například jaké mají diety nebo zda přijdou s partnerem či dětmi. Nebo je i vyzvěte, ať vám napíšou písničku na přání, kterou přidáte do svatebního playlistu.
V online nástrojích pro tvorbu webů jsou formuláře jedním z mnoha prvků, které můžete přidat na kteroukoliv stránku. Pokud tvoříte web ve WordPressu, sáhněte po některém z pluginů, např. Contact Form 7 nebo WPForms. Alternativně můžete lidi odkázat jednoduše na Google Forms.
Vytvořte si svatební web klidně hned
Vytvořit svatební web je o dost jednodušší, než se na první pohled zdá. Pokud si vyberete vhodný online nástroj, bude tvorba webu jedním z těch jednodušších kroků během příprav svatby. Rozhodně jednodušší než vysvětlit babičce, proč nechcete zvát vzdálené příbuzné, o jejichž existenci jste až dosud netušili.